ÜYE OLUN & GİRİŞ YAPIN
ALIŞVERİŞ SEPETİNİZ
Ürün sepetinize eklendi Close
{SmallPicturePath}
{ProductName}
{ProductCode}
{Quantity}
{PreOrderText}
Alışverişe Devam Et   Satın Al
elektronik ticaret yazilimi

Yeşim Taşı nedir? Özellikleri nelerdir?

Giriş yapıldı.   Yazan   lotusmucevher 11 Tem 2013, 12:05:40Yeşim - Jade - Nefrit Taşı nedir? Faydaları nelerdir?
 
Takılarda fazlasıyla rastladığımız bir taştır 'Yeşim Taşı' yada diğer adıyla 'Jade Taşı' yada halk arasında 'cennet taşı, mutluluk taşı'. Peki nedir bu Jade taşı, ne işlere yarar. Öncelikle adını Yeşil renginden alan Yeşim taşı aynı zamanda sarı, beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı benekli renklerde de olabiliyor. 
 
Artık hepimizin bildiği üzere, doğada bulunan taşlar bir çok konuda bize yardım sağlıyorlar. Gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak faydaları dokunduğu gibi, maddi ve manevi faydaları da bulunmakta.
 
Takı/mücevher endüstrisinin en sevdiklerinin başında gelen Jade taşı: özellikle bizlerin 'Duygusal Dengesizliklerini' düzeltiyor. Aşırıya kaçan duygusallığı  dengeliyor. Vücudumuzu pisliklerden arındırdığı gibi elde tutulduğunda ısınarak rahatlama hissi verir.
 
Günlük hayatımızda çok rahatlıkla kullanabileceğimiz, yeşil rengin sakinleştirici, dengeleyici ve iyileştirici özelliğini taşıyan bu taş içiniz korku dolduğunda huzur ve güven verir. Kendinizi, zayıf, ürkmüş ve güçsüz hissettiğiniz zaman yeşim taşını kalbinizin üzerine koyun ve içinizi rahatlatın.
 
Yeşim taşından takıları, mücevherleri yada direkt olarak Jade taşını taşıyan kişiler, cesaret, akıl ve dengeli karar verme yetisi verir. Kalp Çakrasının taşı olmasından dolayı kazanmış olduğumuz başarıların ardından kibir duyup ego yapmamızı engeller.
 
Duygusal bağlılıklarımızdan, duygusal dengesizlikten kurtulduğumuz için olayları net bir şekilde, gerçek bir şekilde görebilmemizi sağlar ve tüm bu kargaşadan kurtulduğumuz için zihinsel aktivitelerimiz son derece başarılı olur.
 
Burçları- Terazi - Boğa - Başak


 
Vav Harfinin anlamı

Giriş yapıldı.   Yazan   lotusmucevher 04 Tem 2013, 12:44:21Hepinizin bildiği gibi, son günlerde insanlar, anlamı olan takılara yöneldiler. Hz.Fatma'nın Eli, Vav takılar, Şans bileklikleri..  İnsanların ruhaniyete olan bu ilgisi kendini takılarda yada taşlarda da gösteriyor. İnsaoğlunun, gözle görünen gerçeğin ardında ki gerçekliği arayışı yüzyıllardır sürmekte aslında. Ancak Altın Çağa girişimiz ile birlikte (22 Aralık 2012) gözle görülür bir farkındalık oluştu. Moda'da, müzikte, takılarda hatta ev dekorasyonunda bile, insanlar anlamı olan kendilerine huzur getirecek kıyafetlere, eşyalara yada takılara yöneldiler.
 
Vav harfi ile olan takıların en gözdesi Vav Kolyeler: Peki nedir bu Vav harfinin anlamı? Kuran-ı Kerim'de de geçen vav harfi Vav, İbrani alfabesi'nin ( ו ) ve Ebced hesabına göre Arap alfabesi'nin ( و ) altıncı harfi olup modern Arap alfabesinin yirmiyedinci harfidir.
 
En önemli anlamı, insanın anne karnındaki duruşunu temsil ediyor, Ana rahmindeki bebek anlamında. Diğer bir özelliği ise, Vav harfi 'Yemin' anlamında, “Sana yöneldim, sana güvendim” anlamındadır. Vav harfini taşıyanların bu yemini ettiğini göstermekte.  Vav harfinin anlamı oldukça derin. Arapça'da vav harfi tüm evreni, kainatı Yaratanın tek, yaratılanların ise çok olduğunu simgelemekte.
 
Vav harfini taşıyanların, sonsuz neşe ve huzur bulacaklarına, iç sıkıntılarından ve rahatsızlıklarından kurtulacağına inanılır. Gücü temsil eden Vav harfini taşıyanların, dokundukları her işte bolluk bereket bulacaklarına inanılıyor.
 
Evet benim Vav harfi ile ilgili bulduklarım bunlar. Eklemek istedikleriniz varsa, seve seve eklemek ve herkesi bilgilendirmek isterim :) Hepinize, neşe, huzur, sevgi, bolluk ve bereket dolu günler dilerim :) 
 
* Fatma'nın Eli ile ilgili yazıyı bu linkten okuyabilirsiniz. http://lotusmucevher.com/blog/61514/hz-fatmanin-eli.html
Lotus Mücevher'de VAV KOLYE:Copyright © 2013 Lotus Mücevher. All Rights Reserved.

Bu sitede kullanılan tüm içerik ve görseller Lotus Mücevher firmasına aittir, izinsiz kullanılamaz! © Copyright 2013

Abdi İpekçi Caddesi Reasurans Çarşısı No 57/13 Nişantaşı / İSTANBUL