ÜYE OLUN & GİRİŞ YAPIN
ALIŞVERİŞ SEPETİNİZ
Ürün sepetinize eklendi Close
{SmallPicturePath}
{ProductName}
{ProductCode}
{Quantity}
{PreOrderText}
Alışverişe Devam Et   Satın Al
elektronik ticaret yazilimi

HZ . Fatma'nın Eli

Giriş yapıldı.   Yazan   lotusmucevher 30 Nis 2013, 03:40:20"Hz. Fatma 'nın Eli" her derde deva tılsım
 
Andaolu'dan Hindistan'a kadar "Fatma'nın Eli" kişiyi kötülüklerden koruduğuna, şans ve bereket getirdiğine ve onlara sabır ve sadakat erdemleri verdiğine inanılan bu tılsım, genelde Fata'nın Eli diye bilinse de, Araplar arasında 'Hamse Eli', Hindu'lar 'Humsa Eli', Museviler ise 'Hameş Eli' veya 'Miryam'ın Eli' adını vermişlerdir. Bazı kültürlerde yukarıya dönük, bazı kültürlerde aşağıya dönük el şeklinde bulunmaktadır.
 
Efsaneye göre, Hz.Fatma bir gün helva kavururken, eşi Hz. Ali'yi genç ve güzel bir odalıkla görür ve pişen helvaya elini daldırır ancak hiç bir şey olmaz, helvayı böyle kavurmayı devam eder. O günden sonra elinin kutsallığına, gücüne adeta yenilmezliğine inanılır. Her güçlük, he dert, tasa  adeta onun eliyle aşılacaktır. İslam ve Musevilik'te yer alan bu ortak sembolün, günümüzde hala gücüne inanılmakta.
 
Hz. Muhammed ve Hz. Hatice'nin en küçük kızı olan Hz. Fatma,  çok küçük yaşlarında annesini kaybettiği ve üç ablası da evli oldukları için  Müslümanlığı yaymak için babasının yanında onun en büyük yardımcısı olmsı ona "babasının annesi" lakabını kazandırdı. 
 
 Hz. Fatma'ya dair Tevfik Ebu İlm'in İnsan Yayınları tarafından yayımlanan "Hz. Fatıma" kitabında şu tanımlar dikkat çekiyor:"Kırmızıya çalar beyaz bir ten, siyah ve uzun saçlar. Kemal ve güzelliğin en üstün örneği idi. Arap yarımadasındaki tüm kadınların sahip oldukları bilgi ve ilimlerden haberdardı ve hepsini kavramıştı. Kuran ayetlerine dayanarak Ebu Bekir ile girdiği tartışmalar, onun Kuran ayetlerine vâkıf olduğunu ortaya koymaktadır". Hz. Fatma'nın dış görünüşü, konuşması, hal ve tavırlarıyla Hz. Muhammed'e en çok benzeyen kişi olduğunu Hz. Ayşe de belirtmiş. Baba ile kızı arasındaki çok yakın ilişki, Hz. Muhammed'in bir sefere çıkarken en son, geldiğinde ise ilk önce kızını ziyaret etmesi, kızını gördüğünde ayağa kalkarak yerini ona vermesi gibi örneklerden anlaşılıyor. Ebu İlm'in kitabında yer alan yine Hz. Ayşe'ye ait şu satırlar da manidar: "Resulullah'a Fatıma'yı sanki bal şerbeti içer gibi öylesine öpmesinin sebebini sordum. Bana 'Beni miraca götürdükleri gece Cebrail beni cennetin içine götürdü ve bana bir elma verdi. Onu yedim. Ne zaman o elmayı özlesem Fatma'yı öpüp, cennetin kokusunu ondan alıyorum. O benim kalbim, ruhum ve vicdanımdır. Her kim onu üzerse beni, her kim beni üzerse Allah'ı üzmüştür".


 fatma'nın eli, fatma eli, fatmanın eli


fatmanın eli, fatma'Nın eli, fatma tılsınfatmanın eli kolye bileklik

 
Mağazamıza da bekleriz :)

Giriş yapıldı.   Yazan   lotusmucevher 02 Nis 2013, 12:06:16Nişantaşı 'nın göbeğinde Reasürans Çarşısındayız.. Kahve'ye de bekleriz :))


LAL TAŞI NEDİR? FAYDALARI NELERDİR

Giriş yapıldı.   Yazan   lotusmucevher 02 Nis 2013, 12:05:41Nar Taşı, Hayal kuran ve Merhamet taşı  olarak da bilinen Lal taşı, Saydam ve yarı saydam yapısal görüntüsü vardır. Rengi Koyu kırmızı, morumsu eflatundur (erkek türü koyu kırmızı, dişi türü ise açık kırmızıdır. )ve 
çıkarıldığı ülkeler; Hindistan, Madagaskar, Avustralya,  USA, Sri Lanka, Afrika, Çek Çumhuriyeti Brezilya, Kanada ve Alaska.
 
Neyi temsil ediyor diye araştırdığımda Sevgi ve Şefkat hususlarını gördüm :) Kadınların takmaktan bu kadar keyif aldıkları bir taş, şüphesiz 'Sevgiyi 'temsil edecekti. 
 
Hangi burçlara özelliklere faydaları var: Koç, Aslan, Akrep, Kova ve Oğlak. Bir hediye seçerken, temsil ettiği burca göre seçmeniz, şık bir davranış olacaktır.
 
Peki nedir bu taşın faydaları: 
 
- Bedenimizi temizliyor, harekete geçiriyor ve canlandırıyor
- Sağlık konusunda sayısız faydaları bulunuyor, Kalp hastalıklarına karşı koruyucu, bulaşıcı hastalıkları tedavi etmede yardımcı, Bel ağrılarını geçirmede çok etkili.
- Hormonsal dengeyi kuruyor, kadınlarda rahmin üzerine, erkeklerde ise kasıkların üzerine konularak üreme gücünü arttırma amacıyla kulanılıyor. (15 gün süryle 10 günde en az 15 dakika süreyle bu uygulama tekrar edilir.)
-Ruhsal yönden ise: Aşırı heyecan veya aşırı boşluk duygularına kapıldığınızda dengenizi korumanızda yardımcı olur. Sakinlik hissiyatı verir. 
 
Lal taşından yapılmış takılarımız  ise:
 
 
 
 Copyright © 2013 Lotus Mücevher. All Rights Reserved.

Bu sitede kullanılan tüm içerik ve görseller Lotus Mücevher firmasına aittir, izinsiz kullanılamaz! © Copyright 2013

Abdi İpekçi Caddesi Reasurans Çarşısı No 57/13 Nişantaşı / İSTANBUL