Yeşim - Jade - Nefrit Taşı nedir? Faydaları nelerdir?
 
Takılarda fazlasıyla rastladığımız bir taştır 'Yeşim Taşı' yada diğer adıyla 'Jade Taşı' yada halk arasında 'cennet taşı, mutluluk taşı'. Peki nedir bu Jade taşı, ne işlere yarar. Öncelikle adını Yeşil renginden alan Yeşim taşı aynı zamanda sarı, beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı benekli renklerde de olabiliyor. 
 
Artık hepimizin bildiği üzere, doğada bulunan taşlar bir çok konuda bize yardım sağlıyorlar. Gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak faydaları dokunduğu gibi, maddi ve manevi faydaları da bulunmakta.
 
Takı/mücevher endüstrisinin en sevdiklerinin başında gelen Jade taşı: özellikle bizlerin 'Duygusal Dengesizliklerini' düzeltiyor. Aşırıya kaçan duygusallığı  dengeliyor. Vücudumuzu pisliklerden arındırdığı gibi elde tutulduğunda ısınarak rahatlama hissi verir.
 
Günlük hayatımızda çok rahatlıkla kullanabileceğimiz, yeşil rengin sakinleştirici, dengeleyici ve iyileştirici özelliğini taşıyan bu taş içiniz korku dolduğunda huzur ve güven verir. Kendinizi, zayıf, ürkmüş ve güçsüz hissettiğiniz zaman yeşim taşını kalbinizin üzerine koyun ve içinizi rahatlatın.
 
Yeşim taşından takıları, mücevherleri yada direkt olarak Jade taşını taşıyan kişiler, cesaret, akıl ve dengeli karar verme yetisi verir. Kalp Çakrasının taşı olmasından dolayı kazanmış olduğumuz başarıların ardından kibir duyup ego yapmamızı engeller.
 
Duygusal bağlılıklarımızdan, duygusal dengesizlikten kurtulduğumuz için olayları net bir şekilde, gerçek bir şekilde görebilmemizi sağlar ve tüm bu kargaşadan kurtulduğumuz için zihinsel aktivitelerimiz son derece başarılı olur.
 
Burçları- Terazi - Boğa - Başak