Hepinizin bildiği gibi, son günlerde insanlar, anlamı olan takılara yöneldiler. Hz.Fatma'nın Eli, Vav takılar, Şans bileklikleri..  İnsanların ruhaniyete olan bu ilgisi kendini takılarda yada taşlarda da gösteriyor. İnsaoğlunun, gözle görünen gerçeğin ardında ki gerçekliği arayışı yüzyıllardır sürmekte aslında. Ancak Altın Çağa girişimiz ile birlikte (22 Aralık 2012) gözle görülür bir farkındalık oluştu. Moda'da, müzikte, takılarda hatta ev dekorasyonunda bile, insanlar anlamı olan kendilerine huzur getirecek kıyafetlere, eşyalara yada takılara yöneldiler.
 
Vav harfi ile olan takıların en gözdesi Vav Kolyeler: Peki nedir bu Vav harfinin anlamı? Kuran-ı Kerim'de de geçen vav harfi Vav, İbrani alfabesi'nin ( ו ) ve Ebced hesabına göre Arap alfabesi'nin ( و ) altıncı harfi olup modern Arap alfabesinin yirmiyedinci harfidir.
 
En önemli anlamı, insanın anne karnındaki duruşunu temsil ediyor, Ana rahmindeki bebek anlamında. Diğer bir özelliği ise, Vav harfi 'Yemin' anlamında, “Sana yöneldim, sana güvendim” anlamındadır. Vav harfini taşıyanların bu yemini ettiğini göstermekte.  Vav harfinin anlamı oldukça derin. Arapça'da vav harfi tüm evreni, kainatı Yaratanın tek, yaratılanların ise çok olduğunu simgelemekte.
 
Vav harfini taşıyanların, sonsuz neşe ve huzur bulacaklarına, iç sıkıntılarından ve rahatsızlıklarından kurtulacağına inanılır. Gücü temsil eden Vav harfini taşıyanların, dokundukları her işte bolluk bereket bulacaklarına inanılıyor.
 
Evet benim Vav harfi ile ilgili bulduklarım bunlar. Eklemek istedikleriniz varsa, seve seve eklemek ve herkesi bilgilendirmek isterim :) Hepinize, neşe, huzur, sevgi, bolluk ve bereket dolu günler dilerim :) 
 
* Fatma'nın Eli ile ilgili yazıyı bu linkten okuyabilirsiniz. http://lotusmucevher.com/blog/61514/hz-fatmanin-eli.html
Lotus Mücevher'de VAV KOLYE: