değerli taşların anlamı

 
Değerli ve yarı değerli taşların şifa dağıttığını biliyor muydunuz?
Elmas ve pırlanta hoşgörüyü simgeliyor
Ay taşı baş ağrısı, öfke ve sinirlilik duygularını gideriyor
Mavi kuvars ateş düşürücü olarak kullanılıyor İşte göz kamaştırıcı taşlar ve maharetleri.

Değerli ve yarı değerli taşların, süs, dekorasyon ve şifalı özellikleri dolayısıyla binlerce yıldır ticareti yapılıyor. Sanayide kullanıldığı kadar fiziksel ve ruhsal sağlık açısından da önemi kanıtlanan taşların neye iyi geldiğini merak ediyorsanız sizin için araştırdık, Yıllarını taşın özelliklerini öğrenmeye adayan Lotus Takı Koleksiyonu'nun sahipleri Neşe Algan ve Sevgi Dorossinski bu konuda bilgilerini paylaştılar. İşte taşların kişiler üzerindeki etkisi.

Elmas, pırlanta: İnsana hoşgörü ve affedicilik özellikleri verir. Düşüncesiz farkındalık konumu ve şefkat kazandırır.


Yakut: Karşılıksız sevgiyi simgeler. Korkusuz ve bağımsız olmayı sağlar. Ruhun neşesini hissettirir . Kendine güven duygusu verir.

Safir: Konuşmaların tatlı, yumuşak ve kalpten olmasını sağlar . Aynı zamanda hayatımızdaki olaylar karşısında şahit konumunda kalarak gerçeği bulmamızı kolaylaştırır .

Zümrüt: İç huzur, barış, doğru hayat şekli, maddi bağımlılıklarını aşabilme, cömertlik, kendi kendinin öğretmeni olabilme yeteneği verir.

Mercan: İçinde çocuksu duygular taşır. Saflık, masumiyet, bilgelik ve doğruyu yanlıştan ayırt edebilmeyi simgeler. İnsanın çocukken olduğu gibi saf bir neşe duymasını sağlar.

Ay taşı: Baş ağrısı, sinirlilik ve öfkeyi giderir .


Ametist: Pozitif enerji yüklü bir kristaldir . Taşıyan kişiye de bu yükü aktarır. Beyin gücünü yükseltir. Kan temizleyicidir. Negatif enerjilerinizi dışarı boşaltarak huzurlu ve zinde olmanızı sağlar. Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur. Ruhu olumsuzluklardan arındırır .

Ruby: Kalbe, rahim hastalıklarına ve prostata iyi gelir .

 
Değerli taşlar
 
İnci: Zihinsel dinginlik sağlar

Yeşil taş: Mide ve mide hastalıklarına iyi gelir . Bereket getirdiğine inanılır .

Lapis: Diş ve beş duyu rahatsızlıklarını geçirir . Kıskançlık ve suçluluktan arındırır .

Kuvars: Aile problemlerine iyi gelir. İç huzuru ve bereketi sağlar.

Kuvars kristali: Vücuttaki zihinsel, bedensel ve ruhsal düzeyi artıracak enerjiyi üretir . Ortamdaki tüm negatiflikleri geri iter . Meditasyon için çok uygundur .

Mavi kuvars: Tiroit ve metabolizma dengeleri üzerinde güçlendiricidir . Öksürük azaltıcı ve ateş düşürücüdür . Zihin açıklığı ve güven duygusu sunar . Cinsel problemlere iyi gelir .

Pembe kuvars: Stres giderici olup, hata duygularını, korkuyu ve öfkeyi azaltır. Negatif enerjiyi engeller. Ruhun inceliğinin sembolüdür . Huzur ve duygu yüklüdür. Sevgi taşıdır .

Rutilat kuvars: Depresyonu azaltır . Enerji kaynağıdır. Özellikle meditasyona uygundur . Negatif enerjiden korur .

Sitrin kuvars: Vücudun tüm dokularını etkileyerek güçlendirir . Karaciğer ve safra kesesi işlevlerine yardımcı olur . Toksinlerin atılmasını kolaylaştırır . Cilde serinlik ve sadelik verir . Cilt hastalıklarına karşı koruyucudur . Görme bozukluklarına da iyi gelir .

Agat: Vücutta tansiyon dengeleyicidir . Üriner sistemin sağlıklı kalmasına yardımcı olur . Aklı ve vücudu güçlendirir . Kişiyi cesaretlendirir . Lenflerin sirkülasyonunu rahatlatır. Güçlü bir terapi özelliğine sahiptir.

Akuamarin: Güven, denge ve ahenk sembolüdür . Solunum problemleri ile savaşır.Hafızayı güçlendirir. Sinirleri yatıştırır . Neşe, huzur ve aşk taşıyıcıdır . Özellikle meditasyona uygundur .

Kaplan gözü: Sinirsel spazmları ve baş ağrılarını hafifletir . Sindirim üzerine mükemmel etkilidir . Negatif enerjiden korur .

Krizopras: Sinirsel gerilimleri yok eder . Fiziksel, zihinsel heyecan durumlarında sakinlik verir . Neşe ve huzur sağlar .

Malahit: Korku ve şüpheleri yok eder . Karaciğer ve dalağın işlevlerine yardımcıdır . Fiziksel ağrıları azaltıcı ve radyasyondan koruyucudur . Uyumayı kolaylaştırır . Zihni ve vücudu canlandırır .

Obsidyen: Özellikle çok hassas kişilere karşı koruyucu özelliği vardır . Zihinde oluşan heyecan duygularını engeller . Fiziksel zeminde espri gücünü arttırır . Negatif durumları yok eder . Stresi azaltır . Terapi yönü çoktur .

Topaz (Sitrin): Telepati yeteneğini artırır . Neşe ve hoşnutluğu uyaran bir taştır .

‘Türkiye’ zümrüt taşını temsil ediyor 

Göz kamaştırıcı özel Lotus
Takı Koleksiyonu’nda bulunan elmaslar, yakutlar, zümrütler, inciler, dünyada bir tek Hindistan’da kullanılan özel bir dizayn tekniği ile Osmanlı dizaynları birleştirilerek özgün takılara dönüşmüş . İnsanların takı satın alırken, kişilik özelliklerine göre seçim yapmasının önemini vurgulayan Lotus’un sahipleri Neşe Algan ve Sevgi Dorossinski, “Taşlar kişiliğinizi yansıtır . Ayrıca bedene enerji verir . Türkiye “zümrüt”ü temsil ediyor. Ağırlıklı olarak bu taş tercih ediliyor . Burada, kişilerin özelliklerine göre, taş seçimleri konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz” dediler . Gençlerin ve kadınların bütçelerine uygun koleksiyonlarda bile hakiki taşların kullanıldığı Lotus koleksiyonu her keseye hitap ediyor.