Nar Taşı, Hayal kuran ve Merhamet taşı  olarak da bilinen Lal taşı, Saydam ve yarı saydam yapısal görüntüsü vardır. Rengi Koyu kırmızı, morumsu eflatundur (erkek türü koyu kırmızı, dişi türü ise açık kırmızıdır. )ve 
çıkarıldığı ülkeler; Hindistan, Madagaskar, Avustralya,  USA, Sri Lanka, Afrika, Çek Çumhuriyeti Brezilya, Kanada ve Alaska.
 
Neyi temsil ediyor diye araştırdığımda Sevgi ve Şefkat hususlarını gördüm :) Kadınların takmaktan bu kadar keyif aldıkları bir taş, şüphesiz 'Sevgiyi 'temsil edecekti. 
 
Hangi burçlara özelliklere faydaları var: Koç, Aslan, Akrep, Kova ve Oğlak. Bir hediye seçerken, temsil ettiği burca göre seçmeniz, şık bir davranış olacaktır.
 
Peki nedir bu taşın faydaları: 
 
- Bedenimizi temizliyor, harekete geçiriyor ve canlandırıyor
- Sağlık konusunda sayısız faydaları bulunuyor, Kalp hastalıklarına karşı koruyucu, bulaşıcı hastalıkları tedavi etmede yardımcı, Bel ağrılarını geçirmede çok etkili.
- Hormonsal dengeyi kuruyor, kadınlarda rahmin üzerine, erkeklerde ise kasıkların üzerine konularak üreme gücünü arttırma amacıyla kulanılıyor. (15 gün süryle 10 günde en az 15 dakika süreyle bu uygulama tekrar edilir.)
-Ruhsal yönden ise: Aşırı heyecan veya aşırı boşluk duygularına kapıldığınızda dengenizi korumanızda yardımcı olur. Sakinlik hissiyatı verir. 
 
Lal taşından yapılmış takılarımız  ise: